Alkohol w Dubaju jest zdecydowanie bardziej dostępny niż było to jeszcze kilka lat temu. Aktualnie turyści bez problemu zakupią go nie tylko w hotelach czy restauracjach, ale również w sklepach.

Tak, zakup w sklepach do niedawna był problemem. W Dubaju obowiązuje konieczność posiadania odpowiedniej licencji, aby móc zakupić napoje z procentami. Ta kosztuje, więc pozwolić na nią mogą sobie tylko bogatsi mieszkańcy, wykluczając głównie całą rzeszę pracowników budowlanych z państw Azji.

Turystów również dotyczył ten problem, ale w ramach coraz bardziej rozwijającego się ruchu turystycznego, władze Emiratu złagodziły przepisy w 2019 roku. Od tego czasu turyści na podstawie swojego paszportu mogą zakupić alkohol w dedykowanych sklepach.

Gdzie kupimy alkohol?

Oczywiście poza pubami czy hotelami, alkohol kupimy w lokalnych sklepach monopolowych. Nie ma ich zbyt wiele. Popularna sieciówka to np. MMI, ale w całym mieście jest dosłownie kilka sklepów tej sieci. Witryny sklepowe są zasłonięte folią. Poznamy je zatem tylko po samym logo. Kiedy wpadliśmy do sklepu MMI w okolicy Safa Parku, nikogo poza obsługą tam nie było.

Ceny alkoholu w Dubaju

Wiadomo, tanio nie jest. Zwłaszcza w hotelach, restauracjach, na statkach i łodziach wycieczkowych. Za to w sklepach, jak na tak restrykcyjny kierunek, ceny robią się znacznie przyjemniejsze. Poniżej przedstawiam wam ceny i zdjęcia wybranych alkoholi, które zrobiłem w listopadzie 2022 roku.

Artykuł Cena
Piwo Desperados – puszka 0,5L 14 AED
Piwo Heineken – puszka 0,5L 13 AED
Piwo Amstel – puszka 0,5L 11 AED
Piwo w puszce 0,33L – różne rodzaje 11 AED
Wódka Żubrówka 0,5L 68 AED
Wódka Wyborowa 1L 159 AED
Wódka Absolut 1L 191 AED
Wina od 27 AED w górę

Uwaga z piciem

Oczywiście należy pamiętać, że Emiraty Arabskie to kraj islamski i picie alkoholu oficjalnie jest zakazane. Z tego względu nawet jeśli zdecydujemy się na zakup alkoholu w sklepie, nie konsumujemy go w miejscach publicznych. Dubaj to zatem miejsce gdzie nie napijemy się piwka np. na plaży. Zakupiony przez siebie alkohol najlepiej zatem spożyć w pokoju hotelowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz