Madame Tussauds, czyli muzeum figur woskowych w Dubaju na licencji słynnej londyńskiej placówki. Obiekt znajduje się w Dubaju na wyspie Bluewaters.

Muzeum Madame Tussauds, to znane na całym świecie muzeum figur woskowych powstałe w Londynie w latach 30-tych XIX wieku. Jego założycielką była słynna Marie Tussauds, rzeźbiarka woskowa pochodząca z Francji. Z czasem zyskało ono taką popularność, że obecnie posiada swoje oddziały na całym świecie. Jest ich aktualnie ponad 20. Są to m.in. Nowy Jork, Hong Kong, Stambuł, Las Vegas i Amsterdam, stąd nic dziwnego, że od 2019 roku znalazło się także w Dubaju, na wyspie Bluewaters.

Dzięki miejscom takim jak to, można stanąć oko w oko ze słynnymi piosenkarzami, takimi jak Justin Bieber, Michael Jackson czy Justin Timberlake, piosenkarkami jak np. Rihanna, Christina Aquilera czy Miley Cyrus, z aktorami takimi jak John Travolta, Will Smith czy Jalckie Chan, sporowcami takimi jak Cristiano Ronaldo, politykami jak np. Joe Biden, po samą królową Elżbietę II. Znajdą się tu również słynne osoby i sportowcy związane z Emiratami Arabskimi.

Madame Tussauds Dubai
Madame Tussauds Dubai

Część ekspozycji jest interaktywna, co sprawia dużą frajdę zarówno dzieciom jak i dorosłym. Można m.in. zatańczyć układ do Bollywoodzkiej produkcji, przejść po wybiegu czy sprawdzić swój refleks na interaktywnej tablicy treningowej.

Na końcu oczywiście nie może zabraknąć sklepiku z pamiątkami, gdzie wykupić można pamiątkowe zdjęcie w muzeum. Całość zajęła nam zaledwie pół godziny, ale praktycznie byliśmy w nim sami.

Mdame Tussauds Dubai
Naszym zdaniem
Przyjemne rodzinne miejsce. Kolejny z punktów w Emiratach wzorowany na i licencjonowany na zachodnich rozrywkach.

Cennik

Rodzaj biletu Cena
Osoba dorosła 145 AED
Dzieci 3 – 11 lat 120 AED

Dzieciaki poniżej 3 lat wchodzą za darmo.

Godziny otwarcia

Dzień tygodnia Godziny
Niedziela – czwartek 12:00 – 20:00
Piątek – sobota 11:00 – 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz