Pokaz Fontann odbywa się na jeziorze Burj Khalifa codziennie. Niezwykle spektakularny z użyciem wody, dźwięku, oświetlenia i laserów.

Pokazy odbywają się od soboty do czwartku w godzinach 13:00, 13:30, 14:00, 14:30. Wieczorami codziennie od godziny 18:00, a kończy się o 23:30. Każde widowisko trwa kilka minut, a rozpoczyna się zawsze o pełnej godzinie oraz w pół do pełnej godziny.

Sam pokaz można nieodpłatnie oglądać z promenady czy restauracji wzdłuż jeziora, lub odpłatnie pływający w tym czasie łodzie. Cena nie jest wysoka, a frajda gigantyczna, bardzo polecamy. Dla nas było to idealnie dopełnienie naszego ostatniego dnia w Dubaju.

Rejs po jeziorze w czasie Dubai Fountain

Rejs trwa 30 minut i jest robiony w taki sposób, ale kilkanaście minut łódź pływała wzdłuż zbiornika, a następnie kilak minut stała w czasie pokazu fontann. Dzięki temu jesteśmy najbliżej jak się da samego epicentrum wydarzenia. Pierwsze rejsy rozpoczynają się o 17:45, a kończą o 23:30.

UWAGA
Jeśli kupicie bilet online na rejs w czasie pokazu fontann, musicie voucher wymienić na fizyczny bilet w kasie „At the Top Burj Khalifa” czyli w tym samym miejscu, w ktorym wjeżdżacie na wieżę. Znajduje się zaraz po lewej stronie jeśli wchodzimy do galerii od strony fontann. Punkt zakupu biletów oraz wymiany na vouchery znajduje się również przy sklepie z tureckimi specjałami Hafiz Mustafa 1864 na terenie Dubai Mall.

Każde show jest inne, z inną muzyką i w innym rytmie. Z tego względu sporo osób przychodzi tu po zachodzie słońca i spędza czas do późnego wieczora. W czasie pokazu woda z dysz tryska na wysokość 150 metrów, więc do wysokości ok. 50 pięter. Niezwykłe wrażenie robi również mapping na Burj Khalifa, który robiony jest właśnie od strony jeziora. Rozmieszczenie nagłośnienia jest perfekcyjne. Z każdego miejsca wokół wody idealnie słychać.

Nie zdziwiło nas zatem, że spotkaliśmy turaj wieczorem tak dużą liczbę turystów. Klimat i miejsce robią bardzo duże wrażenie. Widzieliśmy tego typu pokazy w różnych miejscach na świecie, ale to w Dubaju naprawdę robi duże wrażenie.

Ciekawostki

  • niepozorny teren sztucznego kanały pośrodku wieżowców to aż 150 milionów litrów wody!
  • instalacja znajdująca się pod spodem, która odpowiada za wyrzucanie wody do góry to przeszło 3,5 kilometra rur
Bilety można kupić również w tradycyjnym okienku

Cena

Bilet na rejs obowiązują każdą osobę od 3 roku życia. Cena to 65 AED.

Nasz film

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz