The Palm Tower to budynek znajdujący się na Palma Jumeirah. Z 52. piętra budynku rozciąga się panorama 360 stopni na Dubaj, Palmę oraz zatokę! Taras widokowy został oddany do użytku w październiku 2022 roku.

Panoramę ogląda się z wysokości 240 metrów na tarasie dającym 360-stopniową panoramę na Palmę Jemeirah, Zatokę Perską i oczywiście na miasto. Szeroki, przeszklony, miejscami z nieosłoniętymi prześwitami, daje niesamowite możliwości podziwiania widoków na całą okolicę.

Sam budynek The Palm Tower jest najwyższym budynkiem na Palmie Jumeirah.

Z tarasu widokowego w kadrze znajdzie się m.in. słynny hotel Atlantis The Palm z należącym do niego Aquaparkiem, najnowszy luksusowy resort The Retreat Palm Dubai, prywatne wille zbudowane na „liściach”, jeden z najsłynniejszy hoteli na świecie – Burj Al Arab. Na 52 piętro wina dojeżdża w zaledwie 45 sekund.

Nasza przygoda z The View of The Palm zaczyna się podobnie jak w Burj Khalifa, czyli od galerii handlowej. Dojęcie na punkt widokowy jest jednak świetnie oznaczone i nie jest problemem znalezienie odpowiedniej windy. Zwiedzanie można wykupić w kilku wariantach.

Pierwszy, podstawowy wariant, polega na samodzielnym przejściu przez strefę wystawową, która poprzedza wejście na taras. Jest ona interaktywna i pokazuje proces zarówno pod względem technicznym jak i politycznym/gospodarczym powstawania wyspy. W obszernej sali wyświetlany jest również film, pokazujący ten skomplikowany, nowatorski i bardzo kosztowny projekt. Poznać można m.in. liczby zużytych materiałów, nazwiska osób, które się za nim kryły, aspekt ekologiczny, poprawki – jak udrażnianie pływów między „liśćmi” itd.

The View at the Palm - widok z góry

Robi ono niesamowite wrażenie i niezbędne wprowadzenie przed zobaczeniem palmy z góry.

Drugi wariant dodatkowo zawiera przewodnika, który oprowadza po strefie wystawowej i salon VIP. Trzeci z kolei oferuje wejście jeszcze wyżej – na level 54, który jest na dachu. Stąd panorama jest najbardziej przejrzysta, gdyż przeszklenie sięga tylko do wysokości mniej więcej pasa.

Na 52 poziomie znajduje się również sklep z pamiątkami a na 51 także restauracje.

Jest to atrakcja, którą koniecznie trzeba uwzględnić w programie zwiedzania Dubaju, a cennik poszczególnych wariantów znajdziecie poniżej.

Ceny

Wariant Cena
The View at The Palm 70 AED
The View at The Palm: Fast-Track
Dostęp zarówno do 52. jak i 54. piętra
175 AED
The View at The Palm: Cheers at The View
Dodatkowy dostęp do salonu VIP i dwa darmowe napoje
220 AED
The View Next Level
Dodatkowy dostęp do salonu VIP i dwa darmowe napoje, a wszystko to pod opieką przewodnika
325 AED

Godziny otwarcia

The Palm Tower jest otwarty codziennie od 09:00 do 22:00

Nasz film z The Palm Tower

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz