Pakiety Internetu kupowane w Polsce na podróż do Emiratów Arabskich będą drogie. Z tego powodu sporo osób rozważa kupienie lokalnej karty SIM na miejscu. Jak, gdzie i za ile zdobędziemy kartę sim lokalnych operatorów?

Nie jestem osobą korzystającą namiętnie na wyjazdach z Internetu. Zwykle wystarczy mi hotelowe Wi-Fi, aby sprawdzić rano czy wieczorem najważniejsze rzeczy. Podróży do Emiratów bez lokalnego internetu jednak sobie nie wyobrażam. Głównie ze względu na lokalną komunikację publiczną. Szerzej o szczegółach i argumentach przeczytacie tu: Komunikacja miejska w Dubaju.

Lądując w Emiratach – zarówno w Abu Dhabi jak i Dubaju możemy od razu skorzystać z oferty operatorów znajdujących się w hali przylotów. Możecie również zakupić wcześniej w euro kartę SIM z wybraną przez siebie ilością GB i po prostu z paszportem odebrać na podstawie vouchera.

Punkt Etisalat jest czynny do północy.

Należy pamiętać, że podobnie jak w Polsce, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich istnieje obowiązek rejestracji kart SIM. Nie trzeba robić tego samodzielne, wystarczy kupić kartę w punkcie dowolnego operatora i przekazać mu w tym celu nasz paszport.

Ważne jest również to, że inne taryfy obowiązują dla mieszkańców i osób posiadających wizy na pobyty dłuższe niż 90 dni, a inne dla turystów. Dla przykładu popularny operator Virgin Mobile ma dla turystów dostępne następujące plany:

  • 21 GB na 7 dni – 150 AED
  • 40 GB na 10 dni – 200 AED
  • 75 GB na 15 dni – 300 AED

Dodatkowo każdym pakiecie 30 minut w Emiratach oraz 20 minut na połączenia międzynarodowe.

Internet w Dubaju u polskich operatorów

Ja ze względu na wygodę postawiłem podczas ostatniego wyjazdu na wykupienie paczki minut oraz internetu w Orange. Wszystko to przed wyjazdem do Emiratów. W ramach paczki w Orange Flex za 100 minut wymiennych na sms/mms oraz 0,5 GB zapłaciłem 175 PLN. Koszt samych 100 minut, bez internetu, to wydatek 75 PLN. Gdyby jednak do 100 minut dorzucić 1 GB internetu, to kwota wzrasta do 300 PLN. Wszystko to oczywiście ceny brutto.

Jak dla mnie opłacalne jest po prostu 0,5GB. Tylko mapa czy ew. zamówienie taksówki przez aplikację i maksymalne używanie WiFi np. przy wspomnianych mapach właśnie w knajpkach, kawiarniach czy hotelach.

Gdybym potrzebował więcej, stawiam bez wątpienia na lokalną kartę SIM.

Darmowy Internet w Dubaju

Co ciekawe, w bardzo wielu miejscach w mieście mamy dostęp do bezpłatnej sieci WiFi! Darmowy internet w Dubaju to m.in. wszystkie galerie, wszystkie stacje metra, parki rozrywki, parki wodne, lotniska, restauracje. Sieci są otwarte, a jedynym warunkiem zalogowania się do sieci jest akceptacja warunków korzystania. Testowałem w wielu miejscach i wszędzie dział super. W hotelu prędkość była w ogóle zaskakująco wysoka (jak na warunki hotelowych sieci Wi-Fi).

Pakiet karta Etisalat + karta NOL

Sporo osób po przyjeździe chce mieć dostęp zarówno do Internetu, jak i popularnej karty Nol, którą posługujemy się w metrze, autobusach, a także możemy ją płacić w taksówkach. Z tego względu można również zamówić pakiet karta SIM + karta NOL i odebrać całość na lotnisku. Koszt karty NOL to 25 dirhamó, z czego 6 dirhamów to koszt samej karty, a 19 dirhamów masz na starcie do wykorzystania. Kartę łatwo można doładować w automacie, w okienku, a także przez Internet. Szczegóły o komunikacji oraz film o doładowaniu kart znajdziecie tu: Komunikacja miejska w Dubaju.

2 komentarze

  1. Witam, będę w Dubaju i chciałabym kupić kartę SIM. Nie będę jednak na terenie terminalu 1 i 3, gdzie można odebrać zamówioną kartę (będę na terminalu 2). Czy mogę kupić kartę w innym miejscu (gdzie)? Z góry dziękuję za odpowiedź! Joanna

    • Witaj,
      Karty cieszą się sporym powodzeniem, więc przedstawicieli różnych operatorów są w każdym z terminali.
      Nie będziesz miała na miejscu żadnych problemów z zakupem 🙂
      Na T2 znajduje się zarówno Etisalat jak i Du.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz