Wizytę w Delfinarium w Dubaju można śmiało zaliczyć do jednej z najlepszych atrakcji, jakie znaleźć można w mieście. Zlokalizowane na terenie Creek Park przyciąga wszystkich, niezależnie od wieku i narodowości.

Do Delfinarium warto wybrać się na pokaz delfinów i fok. Całość trwa około 45 minut, a pokaz prowadzony jest w języku angielskim. Jest on niezwykle atrakcyjny z licznymi elementami humorystycznymi. Można tu zobaczyć wiele akrobacji, jak skoki przez obręcze, żonglowanie, Program urozmaica także rysowanie i komiczne scenki, ale by nie psuć zabawy, nie będziemy wchodzić w szczegóły .

Poza delfinami dodatkową gwiazdą pokazu jest przeurocza i bardzo bystra foka.

Podczas występu oprócz niezwykłych umiejętności zwierząt na żywo, na wielkim telebimie powyżej basenu pokazane są m.in. naturalne miejsca ich występowania oraz informacje co robić, by gatunek nie wyginął.

Ponadto dodatkową atrakcją jest losowanie sesji fotograficznej z delfinami, która odbędzie się po zakończeniu pokazu. W tym celu wykupuje się piłeczkę z numerem, który później losuje delfin. Jeżeli nie lubicie loterii, można sobie taką sesję po prostu dodatkowo wykupić wcześniej. Można także wykupić wersję de luxe, jaką jest pływanie z delfinami.

TIP 1
Jeżeli nie chcecie wyjść mokrzy, nie zajmujcie miejsc w pierwszych rzędach.
TIP 2
Aby zająć dobre miejsca – należy przyjechać trochę wcześniej. Przyjeżdża tu sporo zorganizowanych grup, w tym młodzież szkolna.

Delfinarium gwarantuje świetną zabawę i my się pod tym podpisujemy 🙂

Oczywiście całość znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu, które jest w całości klimatyzowane.

W tym samym budynku mieści się jeszcze inne atrakcje: kino 5D i 7D, labirynt luster (Mirror Maze), sala trampolin i 20 różnych gatunków ptaków. Jeżeli macie więcej czasu można skorzystać jeszcze z którejś z tych atrakcji – są one dodatkowo płatne.

Cennik

Przedstawiamy cennik dla turystów. Rezydentów obejmują inne ceny.

Rodzaj biletu Cena
Osoba dorosła 99 AED
Dzieci 2 – 11 lat 49 AED

Children’s City – Miasto Dzieci

To centrum edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci w wieku od 2 do 15 roku życia. Ma w swojej ofercie bardzo dużo programów edukacyjnych od technologii, nauce o Ziemi, przez teatr. Ma także swoje planetarium. Dla dzieci poniżej 6 roku są specjalne zajęcia z grami dostosowanymi do ich wieku. 

Creek Park

Pieszo, rowerem, ale także ciuchcią można przemieszczać się po parku. Dodatkowo płatna przejażdżka z pewnością zaoszczędzi czasu, a maluchy będą szczęśliwe z takiej jazdy po parku. W miesiącach zimowych można także spróbować jazdy na wielbłądzie, który czeka na turystów zaraz obok wejścia do Delfinarium.

Parki w Dubaju
Przeczytaj więcej o parkach w Dubaju w osobnym wpisie – Parki w Dubaju.

Ostatnim i chyba najbardziej spektakularnym przemieszczaniem się po Creek Park jest podróż kolejką linową. Trwa ona 30 minut w wagoniku zawieszonym 30 metrów nad ziemią. Całość trasy to 2,3 km. Podziwiać można park z lotu ptaka, a także panoramę Starego Dubaju i drapacze chmur „nowego miasta”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz