Aquaventure to najpopularniejszy aquapark w Dubaju. Jest częścią słynnego hotelu Atlantis, a cały kompleks znajduje się na słynnej „palmie”, czyli Palma Jumeirah.

To nie tylko aquapark hotelowy. Obiekt posiada rekord Guinnessa jeśli chodzi o liczbę zjeżdżalni na terenie jednego parku wodnego. Znajduje się tu łącznie 105 zjeżdżalni, a także prywatna – 2 kilometrowa, piaszczysta plaża.

Aquaventure – park wodny i atrakcje

Aquaventure to największy park wodny na świecie. Posiada 150 atrakcji wodnych, a sporo z nich to osobne światowe rekordy. Park wodny to 17 hektarów, czyli 170 tyś metrów kwadratowych.

Aquapark jest podzielony na kilka części. Znajdziecie tu zarówno mokre place zabaw czy małe zjeżdżalnie dla najmłodszych, ale również takie dla najbardziej odważnych.

TIP 1
Przy wejściu do parku możecie pobrać tradycyjną, papierową mapkę, która bardzo się przyda w odkrywaniu kolejnych części.
TIP 2
Woda na miejscu jest w zaporowych cenach. Na miejscu znaleźliśmy jeden dystrybutor bezpłatnej wody przy akwarium z rekinami.
TIP 3
Po terenie kompleksu jeżdżą meleksy. Możecie się nimi zabrać w wybraną część jeśli chcecie oszczędzać na nogach. Najwięcej osób korzysta z nich przed zamknięciem, aby dostać się do wyjścia.

Wybrane atrakcje

Odyssey of Terror – zjazd najwyższą wodną zjeżdżalnią na świecie. Już patrząc z dołu robi bardzo duże wrażenie. Sporo pod górę i duże spadki w dół. Aquavanture określa ją jako dreszczyk na wysokim poziomie. Nie skorzystaliśmy 🙂

Shockwave – to najdłuższa, rodzinna zjeżdżalnia wodna na świecie. 449 metrów przez na przemian otwarte i zamknięte tunele. Mimo zjazdu na pontonie na pewno zmokniecie. Umiarkowany poziom

Zoomerango – to zjazd w 6 – osobowym pontonie. Nie trwa długo, ale dostarcza bardzo dużo adrenaliny. W pewnym momencie prawie pionowo w dół i przez ułamek sekundy ma się wrażenie nieważkości. Następnie ślizg idzie w górę na szczyt 14 – metrowej ściany, po czym na zmianę jedziemy w dół i w górę. Wysoki poziom emocji.

Aquaconda – to przejażdżka największą rurową zjeżdżalnią, szeroką na 9,2 metra i wysoką na 25 metrów. Jedzie się tu z prędkością 35 kilometrów na godzinę przez ciemny, serpentynowy tunel z nieoczekiwanymi zakrętami i intensywnymi przechyleniami. Umiarkowany poziom emocji.

Leap of Faith – to zjazd ze zjeżdżalni nachylonej prawie pionowo w dół z dziewięciopiętrowego wzgórza. Zjeżdżamy prosto do laguny, w której pływają rekiny. Wysoki poziom emocji. My nie skorzystaliśmy. Poniżej filmik ze zjazdu.

Poseidons Revange – to z pewnością atrakcja dla osób o mocnych nerwach. Jedna z ikon aquaparku. Zjazd rozpoczyna się otwarciem zapadni pod waszymi nogami. 31 metrów w dół po 116 metrowej zjeżdżalni z prędkością dochodzącą do 60 km/h. Została uznana za najstraszniejszą zjeżdżalnię na Bliskim Wschodzie (bardzo mało osób szło w jej kierunku).

Vortex – zjeżdżalnia z 360 – stopniowymi skrętami, gdzie na końcu spada się do laguny. Umiarkowany poziom emocji. Nie byliśmy.

Shark Attack – podwójny ponton, a zjazd kończy się w szklanym tunelu z rekinami i innymi rybkami. Przyjemny i umiarkowany poziom emocji.

Splashers Island, Cove, Lagoon – kombinacja zjeżdżalni wodnych zaprojektowanych dla dzieci. Na większości z nich nie można zjeżdżać dorosłym.

Jeden z placów poświęcony najmłodszym

Na terenie parku wodnego znajdzie dwie rzeki:

The Rapids – bardzo długa (1,6 km) „leniwa rzeka”. Pływa się tu pojedynczymi lub przezroczystymi pontonami. W dowolnym momencie można przerwać podróż przy jednej z przystani.

Torrent River – 700 metrów, ale z falami. Pływa się tu dla odmiany w kamizelkach, które są obowiązkowe dla wszystkich. Tu jednak woda mocniej poniesie, po drodze trochę natrysków, jacuzzi etc.

Aquaventure w jeden dzień?

Najwięcej frajdy dają oczywiście dwa dni, ale w jeden dzień udało nam się zaliczyć wszystkie najfajniejsze atrakcje. Udało nam się w tym czasie spędzić trochę czasu na plaży i pokąpać w morzu, a także zjeść obiad. Zmienialiśmy jednak cały czas i chodziliśmy ze swoimi rzeczami.

Co z depozytem?

Nie korzystaliśmy. Mieliśmy w plecakach potrzebne rzeczy, kamerę, jakiegoś banana czy wodę. Chodziliśmy z tym swobodnie po terenie parku wodnego, a w czasie korzystania z atrakcji wszystko spoczywało na leżakach czy pod zjeżdżalniami. Czuliśmy się całkowicie bezpieczni zostawiając tam portfele czy dokumenty. Trzymaliśmy się zasady, że Dubaj to szalenie bezpieczne miasto.

Ceny

Park wodny Aquaventure Cena
Dorosły – 8 lat i więcej 319 AED
Dzieci 3 – 7 lat 269 AED
Aquaventure + Aquarium Lost Chambers
Poza parkiem wodnym dodatkowy wstęp do Lost Chambers Aquarium
Cena
Dorosły – 8 lat i więcej 369 AED
Dzieci 3 – 7 lat 319 AED
Aquaventure + Dolphin Experience
Poza parkiem wodnym dodatkowy dodatkowo pływanie z delfinami.
Cena
Dorosły – 8 lat i więcej Cena dynamiczna – sprawdź na Tiqets
Dzieci 3 – 7 lat Cena dynamiczna – sprawdź na Tiqets
Aquaventure + Sea Lions Experience
Poza parkiem wodnym dodatkowy dodatkowo pływanie z lwami morskimi.
Cena
Dorosły – 8 lat i więcej Cena dynamiczna – sprawdź na Tiqets
Dzieci 3 – 7 lat Cena dynamiczna – sprawdź na Tiqets

Istnieje możliwość zakupu wejściówek w opcji z pływaniem z delfinami czy lwami morskimi. Cena jest jednak dynamiczna.

Park wodny Aquaventure – najważniejsze zasady

  • Zakaz wnoszenia własnego jedzenia oraz alkoholu.
  • kamizelki ratunkowe są obowiązkowe dla wszystkich gości poniżej 120 cm wzrostu. Są również bezpłatne dla pozostałych chętnych osób.
  • zabronione jest posiadani kamerek sportowych podczas korzystania ze zjeżdżalni. Dozwolone są za to telefony komórkowe zabezpieczone w odpowiednie pokrowce wodoodporne.
  • obuwie oraz skarpetki kąpielowe są zabronione podczas zjeżdżalnia.
  • szafki do przechowywania rzeczy są dodatkowo płatne. Mała szafka to aktualnie koszt 50 AED.
Odcinek plaży przy Aquaventure. W tle nowy hotel Atlantis The Royal

Jedzenie w Aquaventure – ile kosztuje?

Przy całym dniu w parku wodnym ciężko wytrzymać bez posiłku. Poniżej zdjęcia oraz ceny oferty lokalnych restauracji. Wszystkie ceny są bazie cen z listopada 2022 roku. Oczywiście najdroższe są wszelkiego typu przekąski, lody etc. Ceny lodów były zresztą zabójcze (kilkadziesiąt złotych za rożka) i praktycznie nie było widać nikogo, kto by się nimi zajadał.

Przekąski

Artykuł Cena
Kawa 20 AED
Herbata 18 AED
Milk Shake 55 AED
Lody rożki Duży 50 AED, normalny 40 AED
Sorbety 34 – 40 AED
Red Bull 29 AED
Woda 12 AED mała, 25 AED duża. Gazowana woda to odpowiednio 20 i 30 AED

Jeśli chodzi o kawę, bez której żyć nie możemy, to zdecydowanie polecamy udanie się do Starbucksa znajdującego się na terenie parku. Ceny te same co w punktach, a jednak jakość i sposób podania jak to w Starbucksie 🙂

Jedzenie w restauracjach nie różni się od tego serwowanego w innych tego typu miejscach. Trzeba jednak przyznać, że porcje oraz jakość bardzo nas zaskoczyły na plus, co widać chociażby na naszym filmie. Za pizzę pepperoni, spaghetti bolognese oraz wrapa zapłaciliśmy w przeliczeniu na złotówki 281 PLN. Trzeba jednak przyznać, że np. na plus wszystko nas zaskoczyło rozmiarem (spore!) oraz smakiem.

Wybrane dania obiadowe w restauracji

Artykuł Cena
Burger 55 AED
Cheesburger 60 AED
Sałatka Cezar 50 AED
Libański falafel 60 AED
Wrap z kurczakiem 60 AED
Pizza 65 – 75 AED
Spaghetti bolognese 65 AED
Pad Thai 60 AED
Zestaw dla dziecka – spaghetti, burger lub hotdog do wyboru + napój 50 AED

Ceny napojów, kawy i herbaty są identyczne jak w punktach na terenie parku wodnego.

Jak dojechać do Aquaventure?

My wybraliśmy opcję Monorail, bo chcieliśmy się przejechać się jednotorową kolejką, która przejeżdża po całym pniu palmy, a ostatnią stacją jest właśnie Aquaventure. Przejazd nie jest tani, bo kosztuje 20 AED. Co ciekawe, od niedawna za przejazd kolejką można również płacić kartą NOL.

Do aquaparku dostaniemy się również taksówką oraz autobusem turystycznym hop on, hop off. Ilość dostępnych taksówek RTA była bardzo duża, po wyjściu z parku wodnego nie ma problemu z ich dostępnością.

Nasz film z Aquaventure

Hotel Atlantis

Ten olśniewający, luksusowy 5* obiekt, stojący na szczycie Palma Jumeirah. Został oddany został do użytku w 2008 roku. Architekturą nawiązuje do tradycyjnej kultury arabskiej, a dokładniej do murów obronnych. Jego bryłę tworzą dwie połączone ze sobą wieże, pomiędzy którymi architekci zaprojektowali olbrzymich rozmiarów bramę.

Hotel liczy 23 piętra, a jego łączna powierzchnia równa jest 64 boiskom piłkarskim Wembley. Oferuje swoim gościom 1539 luksusowych pokoi i siedem apartamentów (apartament Royal Bridge ma powierzchnię aż 924 m2). Posiada także dwa podwodne apartamenty: Poseidon i Neptune, z których roztacza się widok na podwodny świat wraz z jego mieszkańcami.

Zachwycające wnętrze oferuje 23 restauracje i 35 sklepów, o łącznej powierzchni 2200 m2. Wszystko z niezwykłymi architektonicznymi detalami, takimi jak ręcznie malowane murale czy ogromne akwarium Ambassador Lagoon. Wszystkie elementy, posadzki, ściany, sufity, żyrandol, balustrady  tc. są wykonane z najwyższej jakości materiałów, więc nic dziwnego, że koszt budowy hotelu wyniósł 1,5 miliarda dolarów. Dorównał on sławą samemu Burdż Al Arab.

Kupując choćby jedną noc w Atlantisie, pobyt w Aquaventure macie w cenie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz