Autobus Turystyczny Hop on Hop off

Autobus turystyczny to szalenie wygodny sposób na przemieszczenie się pomiędzy najważniejszymi atrakcjami w mieście. Do waszej dyspozycji dwie linie, a także linia nocna! Nielimitowane korzystanie przez 24, 48 lub 72 godziny!

W Dubaju jako autobusy hop on hop off działają dwie firmy – BigBus oraz City Sightseeing. W poniższym wpisie opiszę ofertę tej drugiej firmy.

Autobus turystyczny – zasady działania

Zasady działania autobusu nie różnią się w stosunku do innych miast. W Dubaju funkcjonują dwie linie. Wsiadamy i wysiadamy na dowolnym przystanku. Możemy również całą trasę przejechać po prostu na pokładzie autbusu i albo z klimatyzowanego dołu lub góry z otwartym dachem podziwiać Dubaj. Sporo turystów właśnie o takiej przejeżdżki zaczyna zwiedzanie.

Autobusem turystycznym dojedziemy pod największe atrakcje miasta – w tym oczywiście Dubaj Mall (Burj Khalifa), Rama, Muzeum Przyszłości itd.

Co istotne, autobus turystyczny przejeżdża przez całą Palmę Jumeirah! Jeśli planujecie podjechać pod Atlantis czy pospacerować po niej, będzie to super rozwiązanie. W innym przypadku pozostanie nam tylko taksówka bądź monorail.

Na terenie autobusy są do dyspozycji darmowe audio przewodniki. Brak języka polskiego, ale jest oczywiście angielski czy niemiecki.

Linie

Autobus posiada dwie kluczowe linie, niebieską oraz czerwoną. Dodatkowo funkcjonuje błękitna linia, ale nie jest ona klasyczną linią hop on hop off. Jest to po prostu jedna dwugodzinna wycieczka. W cenie pakietów znajduje się oczywiście wieczorna wycieczką tą trzecią linią.

Obie linie startują i krzyżują się na stacji Dubai Mall. Pierwszy kurs ma miejsce o 10:00, a kolejne autobusy odjeżdżają co 30 minut. Działanie linii kończy się o 17:00.

Autobusy kursują codzienne, łącznie z czasem świąt Bożego Narodzenia czy w Nowy Rok.

Cena

Poniżej ceny w zależności od długości ważności karnetu.

Co ważne, zamówienie online można anulować do 24h przed datą, którą podajemy jako początkową. Termin pierwszego użycia nie jest zresztą wiążący. Voucher możemy wykorzystać aż do 12 miesięcy od dnia zakupu!

Rodzaj pakietu Dorosła Dziecko 5 – 15 lat
Autobus 24h 74,85 EUR 56,14 EUR
Autobus 48h 82,87 EUR 61,49 EUR
Autobus 72h 90,90 EUR 66,83 EUR

Drogo?

W stosunku do innych popularnych miast, cena autobusy turystycznego jest dość wysoka. Będąc jednak na miejscu przekonaliśmy się, skąd ta cena się bierze. Przemieszczanie się po całym mieście trochę kosztuje, autobusem turystycznym dojedziemy zarówno do starej części Dubaju – Deiry, jak i do Dubai Marina. Co ważne, autobusem hop on hop off dojedziemy również na Palmą Jumeirah! Autobusy dojeżdżają pod sam hotel Atlantis, więc możecie z niego skorzystać jadąc np. do Aquaparku Aquaventure.

Big Bus

Drugą firmą, która oferuje swoje usługi w Dubaju jest Big Bus. Tu można kupić dwugodzinną przejażdżkę w kilku wariantach. Szczegóły można sprawdzić w linku:

Autobus turystyczny firmy Big Bus

2 komentarze

  1. Dlaczego piszecie, że bilet jest 24 godzinny, jeśli można skorzystać tylko w godzinach od 10 do 17 ? W którym momencie są wspomniane 24 godziny? To raczej w najlepszym wypadku 9 godzin…… 🙁

    • Mimo ograniczenia działania autobusu, dlatego jest sformułowanie 24 – godzinne, bo jeśli np. w poniedziałek pierwszy raz skorzystasz z autobusu np. o 13:00, to bilet będzie ważny do wtorku do 13:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz