Bluewaters to jedna ze sztucznych wysp o które wzbogacił się Dubaj w XXI wieku. Pomimo braku spektakularnego kształtu ani rozmiaru, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w emiracie.

Wyspa jest stosunkowo niewielka. Ma ok. 5,7 km długości i 1 km wysokości.. Znajdują się tu hotele, sklepy, restauracje i liczne obiekty rozrywkowe. Powstała na fali popularności innej sztucznej wyspy, na której wcześniej stanął słynny hotel Burj al Arab.

Jej najbardziej charakterystycznym elementem jest największe koło widokowe na świecie – Ain Dubai. Mierzy aż 274 metrów wysokości. Rozpościera się z niego niesamowity widok na Dubaj i Zatokę Perską. Może pomieścicie aż 1400 osób w 48 kapsułach. Projekt powstał na Expo 2020, które w skutek pandemii odbyło się w kolejnym roku. Miało przerwę konserwacyjną w 2022 roku, ale aktualnie ponownie cieszy turystów.

Jedną z atrakcji mieszczących się na wyspie, która z pewnością spodoba się młodszej publiczności, jest filia londyńskiego muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Znajduje się tu blisko 60 figur przedstawiające najsłynniejszych ludzi na świecie, z czego część ekspozycji umożliwia interaktywne zabawy, które opisujemy w osobnym wpisie – Madame Tussauds – muzeum figur woskowych.

W tutejszych restauracjach z kolei można skosztować najwykwintniejszych dań przygotowanych przez najlepszych kucharzy świata. Hotel Caesar’s Palace, który leży na wyspie, wzorowany jest na słynnym kasynie w Las Vegas, a swoja siedzibę ma w nim m.in. słynna Hell’s Kitchen Gordona Ramsaya.

Oprócz połączenia drogowego, połączona jest z lądem pieszą kładką – mostem Bluewaters, przez co dostęp jest do niej bardzo łatwy. Warto ją odwiedzić zarówno za dnia jak i w nocy. Jej infrastruktura jest niesamowicie zaprojektowana i po zmierzchu efektowanie podświetlona. Spacer promenadą na pewno będzie należał do jednych z niezapomnianych atrakcji podczas wizyty w Dubaju.

Spacerując pod Dubaju wieczorami to właśnie tu można spotkać największą liczbę turystów, a Bluewaters nocami żyje pełną mocą.

TIP
Sporo osób łapie taksówki w okolicach Dubai Mariny i chce przejechać na Bluewaters. Taksówkarze nie wożą turystów na tak bliskiej odległości. Pokazują kładkę spacerową dla pieszych 🙂

Fotografia w leadzievisitdubai.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz