Dubai Marina nazywana jest miastem w mieście. Rozciąga się wzdłuż 3 kilometrowego odcinka wybrzeża Zatoki Perskiej. Znajdują się tu najwyższe na świecie budynki mieszkalne. Stoją one nad sztucznym kanałem wchodzącym w głąb lądu.

Ich wykonawcą jest grupa Emaar, a mieszkańcami są głównie obywatele krajów zachodnich. Co ciekawe, projektanci uwzględnili w tej części jeszcze jeden środek transportu publicznego jakim jest tramwaj. Dwa przystanki tramwajowe są zresztą „połączone” z dwoma stacjami metra na czerwonej linii (więcej we wpisie Komunikacja miejska w Dubaju). Co ciekawe przemieszczać się tu można również taksówkami wodnymi.

Dubai Marina

Oprócz apartamentów nie brakuje tu także luksusowych hoteli i plaży, z której bardzo chętnie korzystają turyści. Nie są to w większości rozbudowane resorty All Inclusive znane chociażby z Ras al Khaimah, ale wysokie, bardzo dobrej klasy hotele, których atutem jest prestiżowa Dubai Marina oraz plaża. Baseny często znajduje się na dachach budynków.

Wzdłuż linii wybrzeża, na długości 1,7 km zlokalizowana jest Jumeria Beach Residence (w skrócie JBR). To największy na świecie kompleks mieszkalny na który składa się 40 wieżowców podzielonych na 6 klastrów. Zbudowane wzdłuż drogi znanej jako The Walk lub JBR Walk. Wszystkie mają widok na Zatokę Perską.

Z plaży przy JBR (The Beach) rozciąga się widok na Bluewaters (jedną ze sztucznych wysp Dubaju). Dostać się na nią można pieszo długą kładką połączonej z lądem.

Naszym zdaniem

Turystycznie! Jeśli interesuje ci typowo wakacyjny blichtr z którego słynie Dubaj, to zdecydowanie nocleg w Dubai Marina. To właśnie tu można spotkać największą liczbę turystów zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Słynne samochody luksusowych marek to również domena tej części miasta. Tłoczno zarówno w dzień jak i w nocy. Trzeba przyznać, że zwłaszcza wieczorem całość robi naprawdę duże wrażenie.

Rejs

Ciekawym pomysłem za zdjęcia i filmy Dubai Marina, a także wyspy Bluewaters jest rejs statkiem. Rejs trwa 1,5h, a w trakcie rejsu macie dostęp do napoi bezalkoholowych oraz wody.

Dubai Marina

Film

Parę naszych ujęć ze spaceru po Dubai Marina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz