Legoland Dubaj to rodzinny park rozrywki, oryginalny – na licencji LEGO. Jeżeli chcecie zobaczyć 60 milionów klocków, z których zbudowanych jest 15 000 modeli, to koniecznie musicie się do niego wybrać.

Legoland to część całego kompleksu parów rozrywki, czyli Dubai Parks and Resorts. Poa Legolandem jest to również Bollywood oraz Motiongate (ten drugi opisujemy osobno). W skład kompleksu wchodzą również hotele, dzięki którym mamy wszystko na wyciągnięcie ręki.

Pomiędzy parkami jest bardzo duża strefa wspólna, ogólnodostępna. Znajdują się tam liczne restauracje, kawiarnie, sklepy. W pasażu pomiędzy parkami można znaleźć restaurację Mc’Donalds.

Legoland Dubai

Podzielony jest on na dwie strefy: Legoland Theme Park i Legoland Water Park. Do każdej z nich jest osobny bilet, ale można kupić bilet łączony na oba parki. Łącznie na odwiedzających czeka w nich ponad 40 atrakcji inspirowanych słynnymi na całym świecie klockami Lego.

Legoland Theme Park podzielony jest na sześć strefach tematycznych:

  1. Miniland (Mała ziemia),
  2. Factory
  3. Kingdoms
  4. Lego City
  5. Adventure
  6. Imagination

Każda z nich oferuje szereg atrakcji dedykowanych głównie młodszym dzieciom (wyjaśnimy na koniec). A w nich:

Factory

Naszym zdaniem przygodę w parku najlepiej zacząć od wizyty w fabryce, która znajduje się około 50 metrów po prawej stronie za bramkami wejściowymi. W niej przewodnik pokazuje proces produkcji klocków. Składa się na to krótki film i mała hala produkcyjna z maszynami do produkcji klocków. Od granulatu po gotowy element. Na koniec każdy dostaje klocek Lego z napisem Legoland Dubai w prezencie.

Miniland

Miniland to miniatury najsłynniejszych budowli (głównie z Półwyspu Arabskiego) zbudowane z klocków LEGO. Cała ekspozycja znajduje się w gigantycznym namiocie, wspaniale oświetlona z muzyką w tle. Bardzo dużo elementów jest ruchomych, a uruchamiane są przez odwiedzających poprzez przyciski znajdujące się przy poszczególnych makietach. Maluszki znajdą tu również stół do samodzielnego budowania miasta, a także mogą tunelem wejść do środka jednej z budowli. Pomieszczenie to jest klimatyzowane i naprawdę warto jest w nim spędzić dużo czasu. Wg. nas była to największa, budząca prawdziwy podziw atrakcja parku. Niesamowicie wygląda na tle pozostałych ekspozycji Burj Khalifa w wersji lego.

Legoland - makieta Burj Khalifa z klocków Lego
Makieta Burj Khalifa z klocków Lego

Lego City

To spacer po urokliwym mini miasteczku Lego. To właśnie tu między innymi można spróbować podejść do kursu i egzaminu na prawo jazdy, przepłynąć się łodzią, poszaleć w małpim gaju czy ugasić pożar. Jest także sala do budowy swoich konstrukcji Lego.

Kingdoms

Tu znajduje się największa kolejka w parku, lecz jeżeli szukacie emocji, to nadal nie tutaj. W tej części kilka karuzel rodzinnych, oczywiście tematycznie zainspirowanych zestawami Lego. Gastronomia, sklepy z pamiątkami etc.

Imagination

Tu znajdziecie pracownię, w której możecie przejść szkolenie, jak samemu zaprogramować ruchomą zabawkę Lego. Warsztaty odbywają się pod okiem wykwalifikowanych pracowników parku w zamkniętym, klimatyzowanym pomieszczeniu. Zaraz obok kolejna sala do budowy z klocków, gdzie po zbudowaniu auta można zorganizować wyścigi ze zbudowanej rampy. Na środku strefy kolejny małpi gaj dla szkrabów oraz mini winda.

Adventure

To już ostatnia strefa w tej części parku, która wygląda bardzo efektowanie, gdyż inspirowana jest budownictwem z Półwyspu Arabskiego. Znajduje się tu także restauracja, którą wam polecamy, gdyż wychodzi najkorzystniej cenowo. 

Legoland

Legoland na cały dzień?

Nie, odwiedzenie tego parku wraz z przerwą na obiad zajęło nam około 3 godzin, dlatego kolejne 5 mogliśmy spędzić w Motiongate. Można spędzić cały dzień w Legolandzie, ale pod warunkiem zakupu go łącznie z częścią Legoland Aqua Park. Jesienią 2022 roku była jednak w remoncie i była nieczynna.

Gastronomia

Jak zwykle w tego typu miejscach, ceny wszelkich przekąsek, lodów są bardzo drogie. Skorzystaliśmy jednak z obiadu przed pójściem do kolejnego parku. Jest zorganizowany w formie bufetu. Wyszedł nas nieźle cenowo, bo za dwie dorosłe i dziecko zapłaciliśmy w przeliczeniu na złotówki 240 PLN. Była pizza, lasagna, surówki oraz nielimitowana ilość napoi.

Dojazd do Legolandu

Poza taksówkami czy prywatnymi samochodami, do Dubai Parks & Resort dostaniecie się autobusem DPR1, który odjeżdża z popularnego węzła przesiadkowego Ibn Battuta. Najlepiej sprawdzić wcześniej jego rozkład na mapach google, bo tam sam aktualne godziny, a strony parków pokazują często nieaktualne rozkłady.

Co ważne, po zakończeniu pracy parków stoi tam na tyle dużo taksówek RTA, że nie ma problemów z zabraniem chętnych.

Ceny

Osoba Cena
Wszystkie osoby +3 lata 295 AED
Uwaga
Jedyne 60 AED można aktualnie dopłacić do opcji wejścia do dwóch parków. My skorzystaliśmy z tej opcji i w ciągu jednego dnia odwiedziliśmy Legoland oraz Motiongate. Dopłatę dorzuca się na kolejnym etapie rezerwacji danego parku.

Godziny otwarcia

Godziny pracy różnią się w konkretnych miesiącach.

W miesiącach jesiennych – zimowych jest to 10:00 – 19:00. Wcześniej zamykana jest część Legoland Water Park (zwykle do 17:00).

Legoland czy Motiongate?

Legoland z sentymentu do klocków Lego, którymi sami bawiliśmy się w dzieciństwie, a teraz także bawi się nimi nasza córka. Bardzo duży plus za Miniland, bo te budowle z klocków robią naprawdę duże wrażenie. Reszta atrakcji skierowana jest raczej dla rodzin z małymi dziećmi. Minusem był przesadny koszt dokumentu „prawo jazdy Legoland”. Sama nauka jazdy dla dzieciaków bardzo fajnie poprowadzona, ale sam dokument jest tylko w wersji dodatkowo płatnej – 100 zł bez zdjęcia, 120 zł ze zdjęciem.

Dlatego po fabryce i namiocie polecamy tylko szybki spacer, obiad w restauracji i przejście do Motiongate. Naszym zdaniem dorównuje takim parkom rozrywki jak Disneyland w Paryżu, Warner Park w Madrycie, czy Energylandia w Zatorze. Każdy z nich jest inny, ale Motiongate to oczywiście taki sam, najwyższy poziom.  Jest zdecydowanie nowszy, dlatego wszystkie rozwiązania odpowiadają współczesnym wymaganiom. I przede wszystkim – w Motiogate znajdują się zarówno te mniejsze, jak i duże i bardzo duże roller coastery.

Nasz film

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz