Czyli z jaką pogodą i temperaturą trzeba się zmierzyć w poszczególnych miesiącach roku. Kiedy najlepiej podróżować do Dubaju, a kiedy omijać to miasto?
Dubaj to kierunek całoroczny, choć ze zrozumiałych powodów ogranicza nam zwiedzania w okresie ścisłego lata. Władze Emiratu starają się jednak promować ten kierunek również w czasie największych upałów. Wtedy też chociażby noclegi w hotelach należą do najtańszych. Poniżej prezentujemy wam w kilku zdaniach z czym musicie się liczyć podczas pobytu na miejscu w poszczególnych miesiącach.
Styczeń
Pod kątem zwiedzania – świetnie. Oczywiście słonecznie, temperatury w ciągu dnia to jednak ok. 25 stopni Celsjusza. W nocy temperatury spadają poniżej dwudziestu stopni. To wszystko powoduje, że można się opalać, ale to nie pogoda na całodzienne siedzenie w basenie. Bardzo komfortowo jednak w tym miesiącu się zwiedza, bo można swobodnie spacerować cały dzień na zewnątrz. Zdarzają się również oczywiście dni, kiedy będzie bliżej 30 stopni w cieniu.
Luty
Choć w nocy temperatura oscyluje wokół nawet 16 stopni, w ciągu dnia temperatura rozkręca się nawet do ponad 30 stopni Celsjusza. Oczywiście zdarzą się dni, kiedy będzie wynosić poniże 25, natomiast większą dużą miesiąca to już temperatury oscylujące w okolicach 30 i ponad 30 stopni. Dzień już w ty miesiącu jest dłuższy, bo lokalnego czasu słońce zachodzi ok. 18:00. Na słońce w Dubaju możemy liczyć już o 7:00 rano.
Marzec
Upalnie. Temperatura w marcu w ciągu dnia przekracza 30 stopni Celsjusza, a w ciągu nocy wynosi ponad 20. To powoduje, że nawet wieczorne i nocne wyjścia w Dubaju na bazie tylko krótkich rękawów. Mogą się zdarzyć pojedyncze dni, gdyby temperatura w ciągu dnia będzie wynosić np. 25 stopni, ale takie dni należą do wyjątkowych. Dla chcących poleniuchować, pogoda w Dubaju w marcu jest optymalna 🙂
Kwiecień
Ostatni miesiąc, gdzie w miarę komfortowych warunkach można zwiedzać i odpoczywać. Temperatury w ciągu dnia sięgają ponad 35 stopni Celsjusza. Dzień jest za to coraz dłuższy. Widać na ulicach, że w miarę końca miesiąca ubywa turystów „na mieście”.
Lipiec – sierpień
Dubaj stara się organizować wyjazdy studyjne dla dziennikarzy oraz organizować workshopy, aby promować ten kierunek również w sezonie letnim. Owszem, duża część atrakcji miasta jest w zamkniętych pomieszczeniach, ale korzystanie z zewnętrznych części jest jednak męczące. W szczycie upałów ciężko zobaczyć m.in. osoby przebywające na plażach.
To zdecydowanie najmniej turystyczne miesiące w roku ze względu panujące upały.
Październik
Rozpoczyna się wysoki sezon turystyczny. Zwłaszcza na początku miesiąca temperatury sięgają jeszcze bliżej 40 stopni Celsjusza, ale czy w drugiej części miesiąca spadają już do ok. 35 stopni w ciągu dnia. Bardzo gorące noce. W najchłodniejszej porze dnia jest ok. 27 stopni Celsjusza, przez co z klimatyzacji korzystamy w zasadzie przez cały czas.
Listopad
Świetny miesiąc na wakacje w Emiratach! Kiedy u nas pogoda regularnie się psuje, przenosimy się w miejsce, gdzie każdego dnia mamy pełne słońce i wysoką temperaturę na zewnątrz. W listopadzie można liczyć na temperatury ponad 30 stopni Celsjusza w ciąg dnia, ale w nocy w okolicach 20. Dzięki temu zwłaszcza wieczory, po zachodzie słońca, są niezwykle przyjemne. Masa turystów w Dubai Marina, pod Burj Khalifa. O tej porze roku bez żadnego problemu i męczarni skorzystamy z parku wodnego Aqualantis czy parków rozrywki.