Motiongate to powstały w 2016 roku park rozrywki, który oferuje niezapomnianą zabawę w trzech strefach tematycznych. Są nimi znane na całym świecie hollywoodzkie wytwórnie filmowe.

Podobnie jak Legoland oraz Bollywood Park, Motiongate to część kompleksu Dubai Parks and Resorts. Składają się na niego wymienione parki rozrywki, a także wspólny pasaż oraz hotele. Z tego względu bilety do parków rozrywki można kupować pakietowo i jednego dnia łączyć np. dwa parki. My podczas naszej wizyty postanowiliśmy połączyć Legoland z Motiongate co czasowo bardzo ładnie nam się spięło.

Aktualnie taka promocyjna dopłata to tylko 60 AED (można ją dodać w kolejnym roku przy kupowaniu wejścia do któregkolwiek parku rozrywki znajdującego się w tym kompleksie).

Park Rozrywki Motiongate

Park składa się z kilku części tematycznych: DreamWorks, Columbia Pictures, Lionsgate, Smurfsvillage.

Wejścia do każdej z nich są skupione wokół okrągłego skweru odległości około 150 metrów na wprost za wejściem głównym. Sama uliczka prowadząca do niego robi niesamowite wrażenie – Hollywood.

To co zachwyca w parku na każdym kroku to niesamowita dbałość o szczegóły. Nic nie stoi tu przypadkowo. Każdy, nawet najmniejszy element jest tutaj dopracowany i postawiony w odpowiednim miejscu.

Co oszołomiło nas w poszczególnych wytwórniach opisujemy poniżej . Wszystkie atrakcje znajdziecie na zamieszczonej poniżej mapce. 

Columbia Pictures

The Green Hornet to pierwszy po prawej stronie rollercoaster. Nie jest wielkich rozmiarów, ale jazda nim była bardzo przyjemna.

Ghost Buster – świetne wspomnienie dla wszystkich, którzy wychowali się na tym filmie. Przejażdżka polega na przejeździe wagonikiem i oddawanie strzałów do potworów. Każdy za trafienie zbiera indywidualnie punkty.

Hotel Transylvania – przejażdżka wagonikami pomiędzy sceneriami i bohaterami filmu animowanego o tym tytule.

Smurfsvillge

Strefa dla zdecydowanie najmłodszych. Sama wioska jest jednak przyjemna i można spotkać na miejscu papę smerfa 🙂

DreamWorks

Ta część zdecydowanie pochłonęła najwięcej budżetu. Cała znajduje się pod dachem. Jest ciemno, można odpocząć od słońca. Składają się na nią cztery produkcje, gdzie będąc w każdej wchodzimy w jej głąb, jakbyśmy przenosili się do innego świata. Po środku pomiędzy nimi stoi niezwykła multimedialna fontanna snów (Fountain of Dreams).

W Dreamworksie z racji ilości atrakcji można spędzić trochę czasu. Robi wrażenie rozmach oraz to, że wszystkie urządzenia znajdują się pod gigantycznym dachem. To oferta dla rodzin dziećmi, ale też dla nastolatków, których sporo się kręciło w tym miejscu w czasie naszej wizyty.

Lionsgate

To zdecydowanie najbardziej hardcorowa część, w której znajdują się największe coastery.

Capitol Bullet Train – to podróż rollercoasterem z dystryktu 12 na Kapitol, czyli produkcja „Igrzyska Śmierci”. Faktycznie, przejażdżka nim robi wrażenie, zwłaszcza, że wykonuje się pętlę jak w Energylandii na formule (360’). Tu o tyle gorzej, że najpierw wjazd tylko do połowy, potem szybkie cofanie i szybki wjazd. Polecamy.

Panem Aerial Tour – film 4d w symulatorze. Ponownie „Igrzyska Śmierci” – dystrykt 13.

Now You See me: High Roller – śwetny, rodzinny rollercoaster, polecamy.

Jonny Wick: Open Contract – niestety był nieczynny.

Ceny

Osoba Cena
Wszystkie osoby +3 lata 295 AED
Uwaga

Jedyne 60 AED można aktualnie dopłacić do opcji wejścia do dwóch parków. My skorzystaliśmy z tej opcji i w ciągu jednego dnia odwiedziliśmy Legoland oraz Motiongate. Dopłatę dorzuca się na kolejnym etapie rezerwacji danego parku.

Godziny otwarcia

W zależności od pory roku oraz dnia tygodnia, park otwarty jest od 11:00 do 20:00 lub 21:00. Wszystkie atrakcje są zamykane 30 minut przed zamknięciem parku.

Nasz film

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz