Dubai Garden Glow to atrakcja miasta, którą zwiedza się po zachodzie słońca. Ogród świateł znajduje się w Zebeel Park i obejmuje powierzchnię aż 40 arów.

Zebeel Park składa się z dwóch części, które przecina słynna autostrada szejka Zayeda. W sąsiednim parku znajduje się słynna rama. Więcej o Dubai Frame oraz dubajskich parkach przeczytacie w osobnych wpisach.

inicjatorem jego powstania w 2015 roku był szejk Ahmed bin Mohammed bin Rashid. Przesłanką jego powstania było stworzenie orientacyjnego punktu w mieście, z miłą atmosferą, co się udało 🙂

Szczególnie polecamy go rodzinom z dziećmi, gdyż łączy w sobie kilka atrakcji. Oprócz Parku Świateł (Glow Park), obok znajduje się Park Dinozaurów (Dinosaur Park), Lodowy Park (Ice Park), Magiczny Park (Magic Park) i Art. Park (Park Sztuki).

Glow Park

Składa się z kilu części. Spacerując alejkami parku przechodzi się obok niezliczonej ilości fantazyjnych instalacji, wielu w formie tuneli. Niektóre są położone nad zbiornikiem wodnym, co tworzy niesamowity efekt lustrzanego odbicia. Wiele elementów stworzonych jest tak, by móc wejść do nic do środka lub zrobić sobie zdjęcie.

Nad stworzeniem tego widowiska pracowało 150 artystów przez 200 000 godzin. Wykonane są one ręcznie. Użyto tu blisko 10 milionów lamp LED.

Można go odwiedzać co roku, gdyż zmieniają się same instalacji. Był już świat podziemny, podwodny, powrót do natury, a kolejne sezonu przyniosą kolejne nowości.

Opracowanie i obsługa tego przedsięwzięcia kosztowała aż 30 milionów dirhamów.

Poza niesamowitym efektem, fenomenem świetlnych instalacji jest to, że są wykonane z biodegradowalnych materiałów.

Dubai Garden Glow
Dubai Garden Glow

Dinosaur Park

W prehistorycznej krainie dinozaurów znajduje się rekordowa liczba stworzeń, bo aż 120. Czyni go największym parkiem dinozaurów na świecie. Spora część jest ruchoma i dźwiękowa, co młodsze dzieci, zwłaszcza po ciemku, przyprawia o małe dreszcze 🙂 Ponadto znajdują się tu także stanowiska edukacyjne jak wykopaliska (szkielety) czy laboratorium (platforma Dinosaur Lab).

Ice Park

W trakcie naszej wizyty w Dubai Garden Glow ta część była w konserwacji. Tworzy ją mnóstwo rzeźb wykonanych z lodu.

Magic Park

To park nauki i iluzji z ponad 25 zaskakującymi atrakcjami. Przyda się bystry umysł i aparat fotograficzny. To nic innego jak popularne w wielu dużych miastach muzeum iluzji. Doświadczycie tutaj złudzenia stania na suficie, różnicy wielkości między dwiema osobami czy hipnotyzujące figury kalejdoskopu. W zrozumieniu działania atrakcji dbają animatorzy, którzy podpowiedzą jak się ustawić, a także z którego miejsca wykonać zdjęcie, aby poprawnie wyszło złudzenie optyczne.

W parku jest sporo punktów gastronomicznych. Dodatkowo płatna jest również ciuchcia, która obwiesie nas po największych atrakcjach.

Ceny biletów

Bilet do parku kosztuje 70 AED dla każdej osoby. Darmowy wstęp mają dzieci do 4 lat.

Godziny otwarcia

Dni tygodnia Godzina
Niedziela – piątek 17:00 – 23:00
Sobota oraz święta 17:00 – 24:00

Nasz film w Dubai Garden Glow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz