Sky Views to kolejna z atrakcji Dubaju, która oferuje widok na miasto. Jest to najlepszy punkt widokowy do oglądania Burj Khalifa, gdyż znajduje się w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Dodatkowo spacer szklanką kładką, zjazd szklaną zjeżdżalnią, dla spragnionych większej adrenaliny spacer po krawędzi budynku.

Atrakcja ta mieści się na szczycie Address Sky View Hotel. Dokładnie na 52 piętrze i aby się tam dostać, trzeba wjechać przeszkoloną windą, do której wejście jest niedaleko stacji metra Dubai Mall. Oczywiście z centrum handlowego dostaniemy się tam nie wychodząc na zewnątrz pokonując trasę klimatyzowanymi korytarzami. Można tą atrakcję fajnie połączyć z wjazdem na Burj Khalifa. Trasa korytarzami prowadzi w dużej części ruchomymi chodniakami.

Sky Views Obsevatory

Sky View obejmuje dwa poziomy połączone ze sobą luksusowymi, drewnianymi schodami. Niższy poziom znajdujący się na wysokości 219,5 metra oferuje niesamowitą, przeszklona panoramę na śródmieście i to co po horyzont je otacza.

Górny poziom to spacer po 46 metrowej szklanej kładce. Zachwyca widok poniżej, a kładka jest oblegana przez robiących sobie zdjęcia turystów.

Kolejną atrakcją jest zjazd szklaną zjeżdżalnią, wystającą poza bryłę budynku, poziom niżej (czyli z 53 na 52 piętro). Nie będzie pewnie zaskoczeniem informacją, że jest to najwyżej położona szklana zjeżdżalnia na świecie 🙂 Zjazd odbywa się na filcowym kocu, podobnym do tych w parkach rozrywki. Robienie zdjęć czy kręcenie filmiku jest zabronione, ale zdjęcie robione przez obsługę można oczywiście zakupić po zjeździe. Jeden zjazd jest wliczony w cenę, za kolejne trzeba dodatkowo zapłacić.

Edge Walk

Ostatnią atrakcją, która znacząco podnosi cenę biletu, jest Edge Walk. Polega on na spacerze po zewnętrznej stronie szyby, po gzymsie. Oczywiście odbywa się to w uprzężach i kaskach, przypiętym do liny, po wcześniejszym krótkim szkoleniu. Nie mniej jednak jest to „spacer” na wysokości 220 metrów, więc z pewnością jest się czym pochwalić po powrocie do domu.

Warunkiem wykupienia biletu jest wzrost od 130 do 200 centymetrów i waga między 30 – 130 kilogramów. Bilety są bezzwrotne i nie podlegają możliwości zmiany rezerwacji.

Ceny

Rodzaj biletu Cena
Sky Views – osoba dorosła 85 AED
Sky Views – dziecko 4 – 12 lat 70 AED
The Sky Views + Edge Walk 504 AED
The Sky Views + Buj Khalifa at the Top – dorosły 249 AED
The Sky Views + Buj Khalifa at the Top – dzieci 4 – 11 lat 199 AED

Godziny otwarcia

Sky Views jest czynne codziennie od 10:00 do 22:00.

Sky Views - widok na Burj Khalifa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz