Holiday Inn Jumeirah to tani hotel zlokalizowany w Dubaju, który był dla nas bardzo fajną bazą do zwiedzania miasta. Poniżej parę naszych uwag i wskazówek dotyczących hotelu.

Lokalizacja

Hotel leży pomiędzy stara częścią Dubaju – Deirą, a nowoczesnym centrum. Odległości w Dubaju są spore, więc nasze podróże z hotelu zaczynały i kończyły się w taksówce lub w autobusie.

Dużym plusem jest tutaj lokalizacja przystanków autobusowych, jeśli zamierzacie podróżować również komunikacją publiczną. Często śmialiśmy się z kursów szaloną ósemką, bo zdarzało nam się pokonywać trasę do Dubai Mariny przyjeżdżając tym autobusem kilkadziesiąt przystanków.

Obok hotelu rozciąga się Al Dyiafah Street – długa ulica pełna sklepów, knajpek, restauracji. Wszelkie kuchnie świata, a także sieciówki. Fajne miejsce do wieczornego pospacerowania.

Plaża

Hotel leży dość blisko plaży La Mer – w zasięgu spaceru. Bardzo ładna, piaszczysta plaża. Co ciekawe, z hotelu dojedziemy na plaży hotelowym busem, który jest w cenie. To fajne rozwiązanie dla osób, które jadą nie tylko na zwiedzanie, ale również na wypoczynek.

Plaza La Mer przy hotelu Holiday Inn Jumeirah

Wyżywienie

W hotelu mieliśmy wykupione śniadania i obiadokolacje. Nie przejecie się, ale nikt głodny nie chodził. Dla was wygodne były obiadokolacje w formie bufetu po powrocie ze zwiedzania choć trzeba się nastawić na niewielki wybór i jeden rodzaj deseru. napoje do posiłków w cenie – stoją po prostu duże plastikowe butelki z cola, fantą, spritem. Oczywiście posiadając wykupione same śniadania, zawsze w można jednorazowo dokupić lunch czy kolację. My dokupiliśmy lunch przed lotem powrotnym.

W hotelu znajduje się również bar, w którym można napić się np. piwa.

Standard

Tu największy plus hotelu, bo mimo lokalnych dwóch gwiazdek, hotel jest nowoczesny i bardzo czysty. W pokojach czajniki i codziennie uzupełniana kawa i herbata. Toalety i części wspólne – błysk. Pod tym kątem byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. W hotelu znajduje się siłownia.

Bus hotelowy

Hotelowy bus oferuje darmowe transfery na plażę La Mer, do Mercato Mall, Dubai Mall oraz Outlett Mall.

Na plażę, Mercato oraz Dubai Mall bus kursuje dwa razy dziennie – 10:15 oraz 14:15. Transfery powrotne z w/w atrakcji również wykonywane są dwa razy dziennie. Szczegółową i aktualną rozpiskę kursowania busika znajdziecie w hotelowej recepcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz